up
close_menu
trasy

trasy

Adres obiektu

Ochotnica Dolna

Adres obiektu
Czas przejscia

9:00

Czas przejscia
Autor zdjęcia

Foto: Adam Brzoza

Autor zdjęcia

Trasa biegowa 22 - Gorce Ultra Trail 48

Ochotnica Dolna (os. Dłubacze) – os. Ligasy – Lubań – Przełęcz Knurowska – os. Bartoszówka – dolina potoku Forendowskiego – Magurki – Wierch Babieniec – Ochotnica Dolna (os. Dłubacze)

Długość: 47 km 

Suma podejść: 2380 m

Suma zejść: 2380 m

Najwyższy punkt: Hale Podgorcowe (1100 m n.p.m.)

Czas biegu: ok. 7-9 godz.

Stopień trudności: trudny

Startujemy z osiedla Dłubacze w centrum Ochotnicy Dolnej, skąd biegniemy drogą asfaltową w dół, w stronę Tylmanowej. W osiedlu Ligasy skręcamy w prawo i wbiegamy nieoznakowaną drogą na Makowicę, przez którą przebiega zielony szlak turystyczny PTTK. Skręcamy w prawo (tj. na południe) i biegniemy na Lubań, gdzie wbiegamy na wieżę widokową. Z wieży biegniemy na zachód za znakami czerwonego szlaku turystycznego PTTK przez Runek, mijamy malownicze osiedle Studzionki i dobiegamy na Przełęcz Knurowską.

Na 26-tym kilometrze opuszczamy czerwony szlak i skręcamy w prawo w nieoznakowaną ścieżkę przez las, którą zbiegamy w dół do osiedla Bartoszówka. Z Bartoszówki biegniemy do góry i przez grzbiet górski zbiegamy do doliny Potoku Forendowskiego. Przekraczamy potok i biegniemy w górę przez Kurnytową Polanę, mijając historyczną Kurnytową Kolibę. Wbiegamy na szczyt Magurek, przebiegamy obok wieży widokowej i biegniemy dalej grzbietem Borsuczyn w lewo, na dół - do doliny potoku Jaszcze.

Stamtąd biegniemy dnem doliny do góry aż na grzbiet, którym przebiega żółty szlak turystyczny PTTK, by za chwilę go opuścić i ponownie zbiec do osiedla Skałka. Stamtąd biegniemy przez Hale Podgorcowskie i Wierch Babieniec – to już 41 km. Tu musimy skręcić w prawo, by zielonym szlakiem, a później nieoznakowaną ścieżką, dobiec do osiedla Chryczyki i dalej do osiedla Dłubacze w centrum Ochotnicy Dolnej, gdzie - pokonując rzekę Ochotnicę - wbiegamy na metę.