up
close_menu
trasy

trasy

Adres obiektu

Tylmanowa

Adres obiektu
Ilość odwiedzin

1

Ilość odwiedzin
Autor zdjęcia

Foto: Adam Brzoza

Autor zdjęcia

Trasa narciarska 28

Tylmanowa (os. Jurki) – Jaworze – Suchy Groń (inaczej: Koziarz) – Przełęcz Złotne – Dzwonkówka – Przełęcz Złotne – Suchy Groń (inaczej: Koziarz) – Jaworze – Tylmanowa (os. Jurki)

Długość: 21 km 

Suma podejść: 1100 m

Suma zejść: 1100 m

Najwyższy punkt: Dzwonkówka (982 m n.p.m.)

Stopień trudności: trudny

Trasa narciarska w rejonie Suchego Gronia (inaczej: Koziarza) prowadzi grzbietem od szczytu Suchego Gronia (inaczej: Koziarza) na południe po Dzwonkówkę. By dostać się na grzbiet, najlepiej rozpocząć wycieczkę w os. Jurki w Tylmanowej, gdzie na parkingu przy moście można zostawić samochód. Z osiedla Jurki udajemy się na południowy wschód zielonym szlakiem turystycznym PTTK na Jaworze (936 m n.p.m.). Stąd odbijamy na północ w szlak żółty, by po chwili dotrzeć na Suchy Groń (inaczej: Koziarz), na którym stoi wieża widokowa.

Stamtąd zjeżdżamy z powrotem na Jaworze. Przemieszczamy się na południe wzdłuż grzbietu Pasma Radziejowej na Przełęcz Złotne (782 m n.p.m.), skąd podążamy dalej na południe w kierunku Dzwonkówki. Trasa narciarska omija jej szczyt od strony zachodniej. Powrót tą samą drogą do punktu startu w osiedlu Jurki w Tylmanowej.

Z Dzwonkówki można też zjechać czerwonym szlakiem turystycznym PTTK do Krościenka nad Dunajcem, skąd wrócimy do Tylmanowej komunikacją publiczną (liczne busy).